شما اینجا هستید
بین الملل » هلاکت شماری از سرکرده‌های داعش در حملات هوایی غرب موصل

به گزارش کلید نیوز به نقل از خبرگزاری کل العراق (أین)، وزارت دفاع عراق گزارش داد بر اساس اطلاعات اداره امنیت نظامی، جنگنده های ائتلاف بین المللی حمله ای به مقر تروریست های داعش در منطقه “۱۷ تموز” داشته که به هلاکت سرکرده های خارجی گروه این گروه منجر شد.

در این عملیات “ابو عائشه تاجیکستانی”، کارشناس بمب گذاری خودروها و سازنده موشک های قابل حمل به وسیله پهپاد، و “ابو محمد روسی زیراوف” سازنده پهپادهای داعش، به هلاکت رسیدند.

همچنین “ابو عمر فرنسی” با تابعیت تونسی که کارشناس خودروهای گروه تروریستی داعش که پیشتر نیز یکی از مدیران شرکت مرسدس در عراق بود، در این حمله به هلاکت رسید.

از سوی دیگر، عبدالامیر رشید یار الله، فرمانده عملیات نینوا می آییم، اعلام کرد: جنگنده های عراقی و ائتلاف بین المللی، هفته گذشته ۹۸ پرواز در چارچوب عملیات آزادسازی موصل علیه مواضع داعش داشته اند.

وی در کنفرانسی مطبوعاتی گفت: جنگنده های ارتش، ۲۲ حمله علیه تروریست های داعش در موصل داعش اند که به انهدام ۴ خودروی بمب گذاری شده، ۲ خودروی مسلح، ۳ انبار تسلیحاتی و مهماتی، ۳ موتورسیکلت و ۹ مقر تروریست‌ها منجر شد.

وی افزود: جنگنده های نیروی هوایی، ۶ حمله به مواضع داعش در غرب موصل داشته و شماری از تروریست ها را در مناطق حضر، قیروان و تلعفر به هلاکت رساندند.

در این حملات نیز ۲ خودروی بمب گذاری شده، یک کارگاه بمب گذاری خودرو در تلعفر، ۲ انبار مهمات در منطقه حضر، ۳ مقر تروریستی و یک انبار تسلیحاتی در تلعفر منهدم شدند.

جنگنده های ائتلاف بین المللی نیز ۷۰ حمله هوایی علیه مواضع داعش در موصل داشته اند که ۳ مورد آن با بالگرد و ۶ مورد با پهپاد مسلح بوده است.

در این حملات نیز ۳ خمپاره انداز، ۵ خودروی بمب گذاری شده، یک موشک انداز ۲۳ میلیمتری، یک کارگاه بمب گذاری خودرو و چند مقر و انبار تسلیحاتی تروریست ها منهدم شد.

برچسب ها : , ,

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

روزنامه کلید ؛

اخبار، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی