شما اینجا هستید
سیاسی » رئیس جمهور: ایران پیروز اقتصاد مقاومتی است

به گزارش کلید نیوز به نقل از ایرنا، رئیس جمهوری اسلامی ایران گفت: ما پیروز اقتصاد مقاومتی هستیم و پرسیدن اینکه در این زمینه موفق هستیم یا نه، سئوال بدی است.

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز چهارشنبه در کنگره بین المللی بزرگداشت شهدای جهان اسلام و روز شهید در مشهد افزود: اگر در جریان پیروزی در اقتصاد شک کنیم شکست خورده ایم. ما پیروز اقتصاد مقاومتی هستیم زیرا یک ملت بزرگ، دولت کارآمد و رهبری آگاه و فرهیخته داریم.
وی در ادامه همچنین گفت: پاسداشت شهیدان بزرگوار در سراسر دنیای اسلام و به ویژه شهدایی که در دهه های اخیر شادهد ایثار و فداکاری آنها بوده ایم به عنوای یک وظیفه و افتخار بزرگ برای همه مااست.
رئیس جمهوری افزود: شهید از ماده شهادت است. از این واژه و کلمه در مواقف مختلف استفاده می کنیم و اسلام آوردن فرد نیز از اشهد و ماده شهادت آغاز می شود.
وی ادامه داد: شهادت علم، آگاهی و اعلان است، هر کجا آگاهی وجود دارد، آن هنگام که در منصه ظهور قرار می گیرد، در برابر چشم جهانیان قرار می گیرد و پرچم آگاهی به اهتزاز درمی آید آنجا شهادت است.
حجت الاسلام و المسلمین روحانی گفت: شهدا راهی را آگاهانه و با علم به دستیابی به هدف انتخاب و با خون خود آن مسیر را برای تاریخ اعلام می کنند لذا شهید نمرده و نمی میرد.
وی افزود: جنگ به معنای جنگ هواپیماها، موشکها، تانکها، ناوچه ها و لشکرهای پیاده و زرهی نیست بلکه واقعیت جنگ، جنگ اراده ها است.
رئیس جمهوری ادامه داد: راه شیطان و طاغوت در تاریخ بوده و خواهد بود و این برخوردها بین جبهه حق و باطل دائمی است. گاهی در میدان کارزار اقتصادی، فرهنگی و غیره است و جنگ پایان ندارد.
وی گفت: حرف زدن از صلح به معنای پایان دادن موقت کارزار نظامی است وگرنه کارزارهای دیگر باقی است.
حجت الاسلام و المسلمین روحانی افزود: رئیس جمهور آمریکا نخستین گفته اش جنگ اقتصادی با هم پیمانان سابقش است و جنگ فرهنگی نیز پایانی ندارد.
وی ادامه داد: جنگ، جنگ اراده هااست و هر جا اراده قوی با ایمان قوی در روح و سراسر وجود ما باشد پیروز صحنه ایم و هرکجا در اراده ما خللی ایجاد شود و دشمن را بزرگ ببینیم و قدرت خود را به رخ تاریخ نکشیم در آن میدان شکست می خوریم.
این خبر در حال تکمیل است…

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

روزنامه کلید ؛

اخبار، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی