شما اینجا هستید
استان ها » اعطای وام ۵ هزار میلیارد تومانی به یکی از فعالان فوتبال از صندوق ذخیره فرهنگیان!

نماینده مردم تبریز در مجلس از وام ۵ هزار میلیارد تومانی بدون ضامن به یکی از فعالان فوتبال از صندوق فرهنگیان بدون ضامن خبر داد و گفت: کدام فرهنگی می‌تواند به راحتی صندوق فرهنگیان وام بدون ضامن بگیرد.

نماینده مردم تبریز در مجلس از وام ۵ هزار میلیارد تومانی بدون ضامن به یکی از فعالان فوتبال از صندوق فرهنگیان بدون ضامن خبر داد و گفت: کدام فرهنگی می‌تواند به راحتی صندوق فرهنگیان وام بدون ضامن بگیرد.

محمداسماعیل سعیدی ظهر دیروز در نشست بانوان فرهنگی منتخب نواحی تبریز اظهار کرد: در یکی از بندهای برنامه ششم دولت به زمینه آموزش و پرورش اشاره کرده که کافی نیست و از این رو کمیسیون تلفیق بندهای الحاقی در زمینه توسعه تجهیز و ارتقای آموزش انجام داده است.

وی با بیادآوری اینکه بندهای الحاقی در راستای انتطارات فرهنگیان است، افزود: از جمله مهم‌ترین مطالبات مردم و فرهنگیان شفاف‌سازی در زمینه صندوق ذخیره فرهنگیان است.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه متاسفانه در صندوق فرهنگیان اختلاس صورت گرفته است، گفت: اختلاس در این مورد را نمی‌توان به تعابیر مختلف درآورد؛ البته بخشی از پرونده در کمیسیون در حال بررسی است.

وی خاطرنشان کرد: فردی که مدیر عامل برخی از باشگاه‌های ورزشی هست از این صندوق  ۵ هزار میلیارد تومان وام گرفته است در حالی که دو زوج فوق لیسانس برای دو میلیون تومان وام به بانک  معرفی کردم که از آنها دو نفر  کارمند خواستند و سپس به کمیته امداد معرفی شد که بازهم ضامن خواستند، ولی این فرد ۵ هزار میلیارد وام گرفته که هیچ ضامنی هم نخواستند.

سعیدی با بیان اینکه کدام فرهنگی می‌تواند به راحتی از این صندوق وام بگیرد، گفت:  در این زمینه مسوول و مجلس غفلت کرده و دیوان محاسبات نظارت کافی نداشته است.

وی متذکر شد: چند مورد در زمینه کاهش موضوع قانونگذاری و تمایل به سمت نظارت را به رئیس مجلس شورای اسلامی گفته‌ام تا مجلس و دستگاه‌های نظارتی بخش نظارت خود را تقویت کنند.

سعیدی با اشاره به اینکه خناس‌ها اعتماد را در کشور از بین برده‌اند، گفت: قبلا ما مبنای کار را اعتماد گذاشته بودیم ولی برای آن چارچوبی نکردیم و این اعتماد در برخی جاها برایمان گران تمام شد.

وی با بیان اینکه  شکایتی در زمینه صندوق ذخیره به قوه قضائیه داده نشده است، گفت: در مجلس از چندین بخش به این موضوع رسیدگی شده بخشی از پول پس گرفته و برخی باقی مانده و در کل و اجازه سیاسی کردن موضوع را نخوهیم داد.

سعیدی خاطرنشان کرد: در برنامه ششم به حداقل حقوق و پاداش نیز رسیدگی شد و البته به حقوق‌های نجومی هم رسیدگی شد.

وی تصریح کرد: قانون مدیریت خدمات کشور برای اصلاح توسط کمیسیون اجتماعی بیان شده است زیرا تا وقتی اصلاح نشود  تبعیض حقوقی خواهیم داشت.

نماینده مردم تبریز در مجلس افزود: در دولت قبلی در زمینه اصلاح خدمات کشوری تعلل شد و متاسفانه این روند در این دولت نیز ادامه یافت که برخی‌ها اجازه اصلاح نمی‌دهد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

روزنامه کلید ؛

اخبار، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی